Metoda McKenziego w Warszawie

Metoda McKenziego

Zastosowanie niezwykle skutecznej metody McKenziego w Warszawie to gwarancja wysokiej efektywności leczenia, szybkiego pozbycia się dolegliwości oraz niewielkiego nakładu finansowego.
Standardowe leczenie obejmujące środki farmakologiczne, fizykoterapię i ćwiczenia okazuje się często długotrwałe i nieskuteczne (obejmuje średnio 10 i więcej wizyt) . Poza tym, skoncentrowane jest zwykle na tłumieniu objawów, zamiast na walce z przyczyną choroby.
Wykorzystanie Metody McKenziego pozwala uzyskać wysoką efektywność terapii schorzeń narządu ruchu, co przekłada się na zmniejszenie ilości wizyt (średnio 3-4 wizyty) i całkowitych kosztów leczenia. 

Z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość pacjentów nie wymaga stosowania terapii opartej na wysublimowanych technikach manualnych. Ich nadużywanie przez terapeutów, prowadzi do zwiększenia ryzyka powikłań pozabiegowych i ogranicza samodzielność pacjenta w walce z chorobą. Pod tym względem metoda McKenziego, wykorzystująca w pierwszej kolejności proste i skuteczne ćwiczenia, znajduje się na przeciwległym biegunie. Kreuje ona niezależność i aktywny udział pacjentów w procesie leczenia.
Każdy pacjent jest również odpowiednio edukowany w zakresie samodzielnego opanowania ewentualnych nawrotów dolegliwości bólowych. Ograniczenie kosztów związane jest więc, nie tylko ze skróceniem czasu opanowania pojedynczego epizodu choroby , ale również ze zmniejszoną ilością kolejnych wizyt w przyszłości.

 

Reha-Lux
Szafranów 41
04-769 Warszawa

pon.
14:00 - 19:00
wt.
9:00 - 14:00
śr.
16:00 - 20:00
czw.
9:00 - 15:00